Tutustu meihin

Meistä jokainen uskoo, että parempi maailma pyörii puhtaalla, uusiutuvalla energialla.

Hallinto

Chief Executive Officer

+358 40 774 2099
juha.sarsama@ilmatar.fi

Johtoryhmä

Antti Keskinen

Director, Business Development

+358 40 683 1870
antti.keskinen@ilmatar.fi

Erkka Saario

Vice President Projects

+358 40 355 7007
erkka.saario@ilmatar.fi

Mikko Toivanen

Executive Director & Co-Founder

+358 500 595 471
mikko.toivanen@ilmatar.fi

Petri Ainonen

Director, Construction

+358 40 847 3364
petri.ainonen@ilmatar.fi

Rami Rajala

Director, Generation & Assets

+358 44 078 2799
rami.rajala@ilmatar.fi

Aleksi Nordlund

Director, Sales & Marketing

+358 50 453 6290
aleksi.nordlund@ilmatar.fi

Joonas Ekholm

Chief Financial Officer

+358 40 590 7703
joonas.ekholm@ilmatar.fi

Anna-Maria Palmroos

General Counsel, HR, Compliance and Sustainability

+358 40 507 6968
anna-maria.palmroos@ilmatar.fi

Liiketoiminnan kehitys

Katja Koponen

Business Development Manager

+358 40 525 0722
katja.koponen@ilmatar.fi

Antti Tiri

Business Development Manager

+358 400 475 095
antti.tiri@ilmatar.fi

Projektit

Jussi Mäkinen

Head of Project Development

+358 40 576 1097
jussi.makinen@ilmatar.fi

Ville Huovinen

Junior Project Developer

+358 45 672 1192
ville.huovinen@ilmatar.fi

Olli-Pekka Nevalainen

Junior Project Developer

+358 406 700 252
olli-pekka.nevalainen@ilmatar.fi

Juho Valli

Project & Procurement Engineer

+358 40 842 1625
juho.valli@ilmatar.fi

Pietari Keskinen

Project Development Manager

+358 40 625 7170
pietari.keskinen@ilmatar.fi

Roosa Rantanen

Land Lease Coordinator

+358 40 419 9267
roosa.rantanen@ilmatar.fi

Rakentaminen

Paavo Päkkilä

Site Manager

+358 40 647 6005
paavo.pakkila@ilmatar.fi

Heikki Sorvari

Site Supervisor

+358 50 455 7401
heikki.sorvari@ilmatar.fi

Solar SE & Offshore

Martti Leinonen

Marine Advisor, Captain

+358 44 505 8529
martti.leinonen@ilmatar.fi

Anna Häger

Regional Manager, Åland

+358 40 146 7221
anna.hager@ilmatar.fi

Sähköntuotanto ja sähkökauppa

Tekninen hallinnointi, Ilmatar Service Oy

Myynti ja markkinointi

Taloushallinto

Lakiasiat, HR ja vastuullisuus

Hallitus